Wspólnota odnowy w Duchu Świętym "Ruah"

aktualności o nas kontakt spotkania download modlitwa uwolnienia seminarium dzielenie rozważania diakonie Jakub Chojnecki: możesz mi pomócI. Loyola: Opowieść Pielgrzyma

Seminarium odnowy życia
w Duchu Świętym

"Przyjdźcie do mnie WSZYSCY,
którzy utrudzeni i obciążeni jesteście."

Przebieg spotkań środowych

godz.19 - dzielenie w małych grupach
godz. 19.30 - krótka modlitwa
- konferencja
- świadectwo
- uwielbienie
godz. 21.00 - zakończenie spotkania


Wskazówki dla uczestników grup dzielenia

Dzielenie się jest szkołą miłości. Powolne przełamywanie barier oraz wzajemna otwartość budzi zaufanie i chrześcijańską więź miłości. Udział w grupie dzielenia uczy podstaw dawania siebie innym a także słuchania innych osób , uwrażliwia na ich potrzeby i przeżycia, pomaga przyjmować innych takimi jakimi są.

Zasady dzielenia w grupie

 1. W czasie spotkania dziel się, czyli wypowiadaj swoje osobiste przeżycia i doświadczenia, a nie ogólne stwierdzenia. Każdy człowiek przeżywa daną sytuację subiektywnie, czyli inaczej niż pozostali. Na przeżycia te składają się uczucia, skojarzenia, wspomnienia, postanowienia, konflikty wewnętrzne itp.
 2. Wypowiadaj się w pierwszej osobie liczby pojedynczej: "ja", "mnie" a nie "my", "nas". Wypowiedź w pierweszej osobie jest podjęciem odpowiedzialności za treść wypowiadanych słów i zajęciem konkretnej postawy wobec danego tematu dzielenia się. Takie wypowiadanie się jest jednocześnie kształtowaniem postawy i rozwoju człowieka oraz uczy samodzielnego myślenia. Używanie formy "my", "powinno się" jest ucieczką od odpowiedzialności i staje się bardziej pouczaniem niż dzieleniem się.
 3. Nie zachęcaj do dyskusji ani jej nie rozpoczynaj.
 4. Nie napominaj siebie ani innych, nie wygłaszaj kazań.
 5. Nie spiesz się.
 6. Nie oceniaj i nie pouczaj. Wypowiedź innej osoby nie jest ani "dobra" ani "zła", jest po prostu jej przezyciem.
 7. Nie mususz ani przyjąć ani odrzucić wypowiedzi innej osoby. Jest to dla ciebie informacja.
 8. Nie chwal drugiej osoby ani nie pytaj. Jeżeli zadajesz juz pytanie, niech będzie ono wyrazem twojego zaangazowania i zainteresowania.
 9. Nie potwierdzaj niczego, nie udzielaj rad.
 10. Nie przerywaj milczenia. Człowiek dzielący się przeżyciami powienien mieć wiele czasu na zastanowienie się.
 11. Nie musisz mówić wszystkiego, ale to co powiesz powinno być prawdziwe i według ciebie ważne. Pamiętaj, że to Bóg mówi przez nas i to On wzbudza nasze myśli.
 12. Stopień szczerości w początkowej fazie istnienia grupy jest ograniczony. Jest to normalne zjawisko występujące w rozwoju grupy. Po pewnym czasie osoby stopniowo coraz bardziej się otwierają. Tak jak tobie, również innym nie jest łatwo powiedzieć wszystko.


GRU 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

POLECAMY

nasza parafia Misjonarze Michalici Mocni w Duchu Odnowa.org Ośrodek w Łodzi Ewangelia na dziś Pismo Św. online Sercanie Słowo Pana ewangelizacja Katolicka Odnowa w Duchu Świętym Szum z nieba - dwumiesięcznik Odnowy Valid HTML 4.01 Transitional
  do góry   strona główna   mapa strony